sobota 17. října 2009

Cesta první- St. Marie aux Mines

Carrefour Européen du Patchwork- St. Marie aux MinesJméno tohoto fr. Města, které se už stalo synonynymem největšího evropského festivalu patchworku, vstoupilo do podvědomí českých patchworkářek. Jeho 15 jubilejní ročník byl bohatý na zážitky. O to se také úspěšně podělila česká republika, se svými dvěma zástupci z Moravy, patchworkářkou paní Věrou Skočkovou a konferenciérem panem Rudolfem Dittrichem.


Dnes si povíme něco o pí. Skočkové. Jak milé bylo moje objevení jejího quiltu v soutěži „Barvy mé země“, vypsané festivalem na letošní ročník (jak jsem měla možnost diskutovat s pořadateli soutěže, všichni jsme uznali, že je to dosti obtížné téma). O to jsem měla větší radost, že se znovu umístila česká patchworkářka v tak prestižní soutěži. Nesmíme, zapomenou, že zde už bodovala v minulém ročníku Mirka Fáberová. Vystavený exponát pí. Skočkové získal cenu časopisu Quitmania. Díky tomu bude putovat skoro celý rok po světě a reprezentovat český patchwork. Pro mě osobně je to uspokojení, že osvěta, kterou jsem se snažila dělat v řadách českých patchworkářek, nemít strach se přihlásit i jinde ve světě do soutěží, začíná mít své vlaštovičky. Doufám, že je to pro většinu z vás povzbuzení a důkaz, že to jde!


Něco málo o tomto portrétu Valašska.Precizní a vkusně vypracovaný námět Valašského folkloru z domácích látek! Zde jsem si potvrdila, že i u nás je možné dát obtisky koloritu, naší malé země, do patchworku se vkusem! Doufám, že do budoucna manžel pí Skočkové nebude váhat a položí i svůj podpis autora na vytvořené dílo. Ano je to opravdu báječně fungující tvořivý tandem, kde je vidět jak se bezchybně doplňuje. Setkala jsem se osobně s autorkou ve Francii. Měla jsem to štěstí jí pogratulovat a podělit se o její radost z úspěchu. Doufám, že bude i nadále tvořit a reprezentovat svoje (jejich) práce ve světě. Ještě jednou bravo Skočkovic tandemu z Valašska! Doufám, že se zase brzo setkáme!


R.LeSarts .

Žádné komentáře: