úterý 7. června 2011

Co najdete za „Humny“…

Pod tímto titulkem najdete napříště několik malých reportáží z mého cestování po východní části Středočeského kraje. Ověřila jsem si tvrzení, že známe více zahraniční kraje, než naše blízké okolí! První zastavení je pro milovnice dekorace interiérů a zahrad. (U nás se toho do domu už moc nevejde, zato zahrada je veliká!). V místě, kde byste to nejméně očekávali, uprostřed polí a sadů kousek před Kolínem se nachází na statku v Bříství u Žertů stodola. Až sem nic zvláštního, ale ta stodola je 3 patrová pokladnice s nábytkem a doplňky, dovnitř i na zahradu. Vše ve stylu jak máme rády „Home sweet home“! Navíc ceny jsou daleko příznivější, než ve městech.
Protože je to sadařský statek, momentálně mají v nabídce jahody, (samosběr i natrhané v košíčku) a na podzim zase jablka. Po celý rok jsou k mání ovocné produkty různě zpracované, šťávy, sušené ovoce atd…A že se jedná i o historicky zajímavou oblast, zjistíte na této adrese
http://www.krechor.cz/index.php?nid=1371&lid=CZ&oid=155130


Ne, že potřebuji při pobytu na zahradě pojem o čase, ale jde o to nepropásnout "čaj o páté"!
Tento opeřenec je u nás bohužel jen na výkrm, kamarádům se nevešel do letadla. Určitě si, ale příště přivezu z Bříství podobného.

Předsíň na téma "kurník" dostala nový přírůstek.

Teď, už se nespletu, kolik je stupňů ve stínu?

Je vám jistě jasné, že jsem neodešla s prázdnou!


3 komentáře:

Sandra-Maison de Plaisance řekl(a)...

To je krásný obchůdek!!! A moc se mi líbil komentář na blogu u Vivi ;-) Zdravím z Maison de Plaisance ;-)

Vivi řekl(a)...

Je pro mě vždycky potěšením, když mi napíšeš (napíšete) na můj blog. Komentář je vždycky milý a trefný, přesně mířený. Osobně, ač jsem povaha veskrze optimistická, na mě někdy dolehne smutek ze srovnání naší země s jinými. Stačí jen zajet "za Humna" do Rakouska, Anglie...aby člověk s otevřenou pusou zíral na úroveň služeb i zboží, o které se nám tady, ještě 20 let po revoluci, může nechat jen zdát...
Obchůdek za "Humny" je okouzlující a myslím, že je snem snad každé milovnice tohoto stylu. Jen si říkám, jak bych to všechno pobrala! Když se ocitnu v obchodě mému srdci blízkému, moje platební karta je celá horká ;-).
Prima den přeje Vivi

Lezarts řekl(a)...

Děkuji za komentáře, potěší, že nemám názory jen subjektivní.
Co dodat, to je ta nátura česká...