čtvrtek 14. července 2011

14 červenec- dobýváme Bastille!!!

Dnes jsme slavili!  

14 červenec je Francouzským státním svátkem už více jak 200 let. Nevím zda, by nebylo potřeba, vzhledem k celosvětové politicko-ekonomické situaci, oprášit a zopakovat podobnou revoluci?!


Na pozvání pana velvyslance, jsme to s ním oslavili. Jak jinak než je od té doby ve Francii zvykem, dobrým jídlem a pitím. Dnes jsem také slyšela nejkrásněji zazpívanou českou i francouzskou hymnu. Bohužel jsem nezaznamenala jméno sboru, který je přednesl. Po vzájemných společenských protokolech se zastupitelé obou států ujistili o sympatiích a spolupráci a pak se hodovalo. To jsme si doma ulevili, žádné diplomatické konflikty na obzoru o)))!!!


Překvapením pro pana velvyslance a pozvané hosty, příchod za zvuků bubnú a píšťal dobových vojáků.  ( z období 7leté války)

7 komentářů:

Vivi řekl(a)...

...Lezarts, broukám si francouzskou hymnu a přeju ti, ať se ti na opravované starobylé lavičce po prarodičích skvěle sedí a ať tam uděláš třebas i od sezení důlek - jsou přece prázdniny a nekonečné sezení (lelkování) je dovoleno. I když jak tě znám, moc toho na lavičce nenasedíš ;-).
Krásné léto ;-)
Vivi

Katerina řekl(a)...

Lezart, mon dieu, jsem pozde... Nic mene pozvedam sklenku s chateau lafite a kricim viva la france!!! Jeste, ze nedoslo ke krizove situaci :o) Pa, Katka

Lezarts řekl(a)...

Vivi:
nebyla jsi náhodou, jednou ze sboristek? Ano z nedostatku rychlosti a pocitu, že 24 hod je krátko, dá se říci je z toho lelkování-konstatování, že jsem za den spousty věcí nestihla.

Katarino:
La France dit merci! Moi aussi!
Vítej zpět z výletu.

Viva prázdninám!
Lezarts

mimi_tulipánová řekl(a)...

Presne títo istí vojaci boli nedávno v Bratislave, keď sa tu pripomínala napoleonská bitka o Bratislavu.
http://mimiajejsvet.blogspot.com/2011/06/sobota-bohata-na-podujatia.html

Lezarts řekl(a)...

Mimi tulipánová:
díky za odkaz, juknu na to
Lezarts

REDNEVAL řekl(a)...

Ahoj Lezarts,
moc hezky si užíváš!! A oslavuješ!!
A pohlednice z vily - to je moc hezká reportáž!!!!
Těším se na další!!
Krásné dny :o))
Jarka

Lezarts řekl(a)...

Jaruš:
Ráda by jsem si užívala ještě více, ale počasí to plánuje jinak. Nedám se a pohlednice na blog budu zasílat i tak!
Přeji hezkou letní náladu
Lezarts