neděle 3. července 2011

Výlet za humna, aneb, kde se za nepřízně počasí zahřát.

Při pohledu na teploměr v 11hod = 11st.C. Tak se nám ten rozjezd letních prázdnin trochu nepovedl! Nebo je to začátek zimních prázdnin? Nic naplat opět se potvrdilo, že neporučíme „větru dešti“. Tak pro nás co nejsme někde v tropech na dovolené, mám tip, kam se jít ohřát. Jak jednoduché, do kovárny k panu Pivoňkovy ve Kšelích. Stačí si dojednat termín a můžete prožít půl den o w. e. , jako kovářský učeň. Pod dohledem velice trpělivého a příjemného mistra kováře v kovárně na krásném vesnickém statku. Jestli vás to dámy neoslovilo, proč neudělat dárek svému šikovnému manželovi? Stačí koupit poukázku na kovářský kurz a dát místo dárku?! Většinou z toho můžete mít i užitek! Pánové vyrobí, krom spousty jiných věcí pod dohledem kováře, většinou i malý šperk. A návdavkem to mají místo posilovny…

Tak jak pan Pivoňka rozdělává oheň ve své výhni, tak i u nás jsme museli dnes rozdělat oheň v krbu.Jinak by mi asi  přimrzli prsty ke klávesnici počítače!
Už je želízko v ohni!
Dokud je želízko žhavé, musí se kout...!

...a kout!
Coto bude, až to bude?
Kde lidské síla nestačí, pomůže buchar.
První výrobky.
Co to bude?
A je z toho zahradní křesílko! Dnes kovář nevyrábí jenom podkovy, ale je i umělecem!
Potřebujete repliku starého kování? Máte jí mít...
To nejlepší na konec, kdo by pomyslel, že i s náčiním kováře, vznikne něžný šperk?
Co dodat na závěr?
Krásné řemeslo, ale i velice sympatický mistr kovář pan Pivoňka, který se umí podělit s nesmírnou trpělivostí o své znalosti. Pozitivní emoce zaručeny. Děkuji. Až u srdce mě to zahřálo!!!

10 komentářů:

Vivi řekl(a)...

Moc milý tip na ohřev ;-). Pro mě sice trochu z ruky, ale pokochala jsem se alespoň fotkami. Heslo z dob minulých "neporučíš větru dešti" mi evokovalo další heslo z té doby "dneska se bude
tančit všude".
Tak do tance! Třeba na nějaký oblíbený song z youtube. ;)
Krásný večer želá Vivi

Lezarts řekl(a)...

Budu se držet hesla a "dnes budu tančit..." a roztočím to, v posteli (pro zahřátí, s knížkou (pro potěšení).
Tak hopsa, hejsa...
Salut
Lezarts

Katerina řekl(a)...

Lezarts, bohuzel muj manzel nepatri k tem nejsikovenjsim, ale jinak super napad. A ten sprek, neuveritelne, ze se neco takoveho da vybusit. Krasny tyden, Katerina

Lezarts řekl(a)...

Katarino, muž nemusí být moc šikovný, je tam pod dohledem! Já jsem také jen koukala co pan kovář umí udělat za "hodinářskou práci".
Hezký den
Lezarts

Iva řekl(a)...

Dík za návštěvu, poučné a moc krásné čtení o umění starého řemesla. Všechny komentáře jsem dostala, ale s dovolením jsem otiskla jen jeden.
Krásné letní dny
Iva

Fleurette řekl(a)...

Děkuji za návštěvu a přeji krásné léto! Fleurette

Lezarts řekl(a)...

Fleurette:
rádo se stalo. Tvůj blog je takovou příjemnou procházkou místy, které se stala součástí mé minulosti.A jsem ráda, že v Čechách jsou lidé, kteří znají trochu více fr. kultury.
Lezarts

REDNEVAL řekl(a)...

Ahoj Lezarts,
Tvůj příspěvek mne krásně zahřál!!
Nikdy jsem to zblízka neviděla, ale musí to být nádherné řemeslo.
Krásný den Ti přeji -
já prchám - venku se ukazuje sluníčko!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jarka

Lezarts řekl(a)...

Děkuji za pochvalu, ta také zahřeje! Sluníčko, ten zárak, jak být zavřený v domě?! Už se těším, co nám zase hezkého a sluníčkového vykouzlíš na tvém blogu!
Také si jdu to sluníčko přišpendlit nad zahradou.
Hezké sluníčkování přeje
Lezarts

Amelie řekl(a)...

super fotky.