středa 2. listopadu 2011

Pozvánka na...

...první procházku podzimní přírodou se soutěží.

Neváhejte a z tepla vašeho domova, pojďte se semnou projít po paletě podzimu! 

Podzimu, toho neuvěřitelného umělce, který umí přírodě vdechnout barvy, až se tají dech.  Najednou se stromy obléknou do těch nefantastičtějších, ale prchavých barev. Přechodnou opulentnost uvadajícího listí, podzim umocňuje zlatou, měděnou, červenou, až karmínovou. Kdo by neodolal a nevstoupil do toho živého obrazu, mistra podzimu a jen na malou chvíli se stal jeho součástí?

A je tu začátek soutěže, postupně budu uveřejňovat fotografie. Pište, kde myslíte, že jsem se nechala nalákat „panem mistrem Podzimem“ na procházku!
                                        


Vylosované výherce, posledního listopadu, čeká hezká odměna!

 Malá nápověda, v každém ročním období, tu něco kvete.Právě tu "vykvetla", krásná výstava studenstkých prací. Pst..., ale už nenapovídám, jinak to nebude žádna soutěžní hra.

Pro ty, co ještě neuhádly, při příští pozvánce k procházce, bude další nápověda obrazem i slovem.
Podzim, ten kouzelník,
oblékl i ty nechudší do zlatého roucha.
Nevadí mi,proto,
že tu i tam,
z děr starých kmenů
pavouk na mě kouká!
Lezarts

Přeji všem, příjemné luštění.

7 komentářů:

Evík řekl(a)...

Lezarts sice nejsem z Prahy, ale mohlo by se jednat o Botanickou zahradu. Soudím tak podle toho, že se tam koná Podzimní sochařská výstava v nově zpřístupněné části Venkovní expozice a zahrada je zaplněna sochami studentů Ateliéru SOCHA II VŠUP pod vedením pana profesora Beránka. A taky podle plodů krásmoplodky Bodinierovy :-). Ta sice roste i v Průhonickém parku, ale ten to podle výhledů na Prahu není. Ale třeba se mýlím :-). Prahu mám moc ráda, hlavně tu starou.

simpl řekl(a)...

No, vzhledem k tomu prvnímu vyfocenému pohledu na Petřín, to vypadá na Tróju. Jestli je to zrovna z botanické, tak to nevím, nepoznám to, protože jsem tam byla naposledy tak před 9 lety a od té doby se to tam určitě hodně změnilo. Zdraví Ditta.

Vivi řekl(a)...

Milá Lezarts,
já jsem se nechala Tvou podzimní procházkou úplně omámit! Děvčata přede mnou hádala i za mě a já se nechám jen příjemně vést za ruku ve Tvojí milé společnosti ;-).
Vivi

Helena řekl(a)...

Milá Lezarts, holky už to řekly přede mnou - Botanickou a hlavně Vinici sv. Kláry a ten pohled od ní miluji a tak jsem si s tebou tu procházku báječně užila.
Přeji pěkný den, zdravím Helena

Anonymní řekl(a)...

Lezarts, už to bylo napsáno. Ráda s Tebou pocestuji podzimem
Zuzana

Amelie řekl(a)...

To je nádherná podzimní procházka, hned bych šla s vámi... (s Tebou?)

Mariana řekl(a)...

To je nádherná podzimní nálada! Řekla bych - Botanická zahrada Praha Trója. Od flóry k fauně - kousek do ZOO :).
Krásný víkend! M