pátek 27. ledna 2012

Plesová sezona...

..., aneb, která z vás nechtěla být, alespoň jeden večer Popelkou?!
Já tedy určitě ano a dokonce se mi to vyplnilo, až na pár detailů.
Hezky se usaďte a přečtěte si mojí pohádku o Popelce. 


Bylo, nebylo, už hodně dávno, Lezarts se vydala do tanečních. Určitě jako všechny ostatní vrstevnice snila o tom být tou nejkrásnější. Povedlo se, první tanečník a byla z toho láska, jako trám. Řeknete si že konec už znáte, ale je to omyl, nebyl to princ, ale převlečený čert za prince. Nehledal Lezarts se zrtaceným střevíčkem, ani nemohl. Nemyslete, že Lezarts byla bosa, ale prostě ten večer na schodech obecního domu, totiž žádný střevíček neztratila. Proto se pohádka nějak zamotala. 
Lezarts zjistila, až po letech, že to nebyl střevíček, ale ona , kdo se chytil na lep. Místo vysněného šaramantního prince na bílém koni se provdala za čerta.Tak ho poslala, kam patří.
Zklamaná se vrátila ke svému hrachu, popelu a zrní, aby třídila, dobrý hrášek od špinavého popela.Když dotřídila, vyrazila si do daleké země. Náhoda chtěla, že  zde byla pozvána na velkolepý bál, a protože neměla v zavazadle, žádnou večerní toaletu, přála si  najít 3 oříšky, jako Popelka, ale marně! Nezbylo, než si výbavu na bál ušít sama. Zahalena v šaty z mlhy, protkané rosou, do ruky malou "Pompadůrku".

Šperky z pavučinek a ze slzy dobré víly, které se jí zželelo. Na bále si Lezarts vyhlédl sám princ, tančily celý večer, ale úderem půlnoci se Lezarts, poučena životem, princi vytočila a utíkala ke kočáru, ale tentokrát ztratila střevíček.

Za tři dny ji princ vypátral a přinesl jí ztracený střevíček na krásném polštářku. S velkou kyticí jí požádal o ruku. Tentokrát, už Lezarts věděla, že je to pravý princ.
Byla z toho velká svatba, měli spousty dětí a jsou spolu šťastni dodnes...
Přeji Vám pohádkový w.e. ve znamení splněných snů.

V případě, že budete někde na plese v roli Popelky, pozor všichni tanečníci, nejsou praví       Princové! 

Váš
Lezarts
který odpočívá na růžovém polštářku i obláčku.

14 komentářů:

Mariana řekl(a)...

Milá pohádka!
A poslouchej, vrtá mi hlavou - ve Tvých příspěvcích se vždycky objeví tu kousek a tam kousek Tvých nádherných šitých věcí, ale nikdy je nevidím celé... A to jsem táák zvědavá :).
Mohla bych Tvou tvorbu vidět jinde? Anebo jen neumím hledat? :)
Hezký víkend, milá Lezarts.
M

Lezarts řekl(a)...

Mariano:
jestli chceš zabrouzdat do mé galerie, prosím klikni si v levém odstavci v kolonce doporučuji, na odkaz moje galerie.Jestli tam nenajdeš náhledy, jaké by se Ti líbily, dej mi vědět a nějak se to budu snažit vylepšit. Nebo příště udělám příspěvek, který se bude více věnovat dané technice. Rozhodně mi napiš Tvůj názor.Předem díky:-D

Jana řekl(a)...

Milá Lezarts, ať Tvoje pohádka nikdy neskončí. Ta pompadourka je nádherná.
Hezký víkend
Jana

Mirka řekl(a)...

To je krásná pohádka,miluji dobré konce!Přeji dál vše dobré!A že šiješ úžasné věci,to dávno vím.Mirka

simpl řekl(a)...

Popelko, ty nejsi žádná Popelka, ty jsi úplná kouzelnice, která z kousku látky vždycky vyčaruje něco krásného.
Ale napsala jsi to pěkně, Ditta.

marcelinka řekl(a)...

Lezarts, to je klasická pohádka- s počáteční zápletkou, ale se šťastným koncem. S dovolením jen dodám- a žili šťastně až do smrti, krásné dny,
Marcela

Lucie řekl(a)...

Lezarts, moc pěkná pohádka...tak přeji ať šťastně pokračuje dál a dál a dál....a moc pěkné doplňky! Přeji krásný víkend!

Helena řekl(a)...

A zazvonil zvonec...a pohádka doufám pokračuje!
Je krásná, stejně jako tvé koláže a šití na nich!
Pohodový, opravuji, pohádkový večer!
Helena

mutil řekl(a)...

Sice jsem už taky staršího data, ale pohádky si rád přečtu.
A jsou i takové, které se dají prožít.
Hezkou neděli přeji.

Kaiva řekl(a)...

MIlá Lezarts, vidíš, mne na plese žádný princ neoslovil - škoda pro mne nebo pro něj? Nevím, život šel dál a já potkala několik princů , ale jen jeden byl ten pravý.
Měj pohodový týden
Iva

Katerina řekl(a)...

Renato, asi proto ze na plesy nechodim, tak zadne prince neznam. Ale tva pohadka je krasna. Ma vsechno co ma mit, zapletku a stastny konec. Zase jsem se mohla po jejim precteni usmat a rict si, ten svet je prece jenom fajn. A tva pompadurka? To je umeni.... Hezky tyden, Katerina

P.S.: pokud chces s nami na hory, tak nemusis do tasky, staci se vmestnat mezi nase deti :o)

Monika řekl(a)...

Nadherne doplnky a polstarek! Z takovou vybavou se na ples musi vyrazet zvesela:) Jsem rada, ze v tve pohadce, jak uz to v pohadkach byva, dobro zvitezilo na zlem. Preji krasny tyden a zdravim, Monika

eL Familia řekl(a)...

To je krásná pohádka Lezarts. Já jsem taky Popelka, každý den....šůruju a šůruju:)

Přeji tobě a tvému princi, ať žijete jako v pohádce pořád a navěky:-)

Lezarts řekl(a)...

Milovnice pohádek, jsem ráda, že jste se, v té mé přebájené Popelce, vyznaly. A některé i poznaly... ano ty Popelky, jsme často všechny, i bez princů, většinou si musíme každá sama roztřídit a očistit hrášek od popela. Jedině tak, naše pohádka, může mít dobrý konec. Přeji Všem, ať i Vašim pohádkám, zvoní šťastný zvonec!!!