pondělí 20. února 2012

Zima chce "peps"- Barevné křižovatky!

...možná by nebyly ošklivé, tak jak je vidím já? Moje semafory křižovatek, mají o nějakou barvičku víc než červeno-oranžovo-zelenou. Nezaměstnávám se dopravním značením, ani urbanistikou, ale provětrala jsem trochu krabice s patchworkovými bloky, které jsem používala na demonstrace při vyučování. Přišlo mi jich líto, že si neužívají volnosti. Monochromní barevnost zimy, mě vždy vyburcuje do  barevně méně užívaných kombinací. 
Hravá technika s pruhy látek, vytvoří zajímavé kombinace vzorů.Ovšem pak nastává dilema, kterou kombinaci vybrat? Rychle se elegantní odstínování hnědé, až po béžovou, ocitlo uprostřed fialové, růžové, zelené,  hráškové atd... to stačilo, aby jsem měla dojem, že se ocitám, v plně zelení osázeném městě. 
Vy to vidíte jak?


Váš


Lezarts
na křižovatkách života

8 komentářů:

Mariana řekl(a)...

Neotřelá kombinace, ale krásná, jarní...
Hezký večer :). M

Vivi řekl(a)...

Ano, v zelení osázeném městě, v malém příjemném městečku se sadem, kam člověk může kdykoliv přijít a odpočinout si od svých životních křižovatek - takhle na mě "Tvé barvy" působí. Je to lék na všechny chmury.
Vivi

Amelie řekl(a)...

To je náádhera. Taková deka je můj tajný sen. Ale to se asi nikdy nenaučím...Jsi úžasnááá.

Daja řekl(a)...

Lezarts,jako vždy exceluješ ,je nádherné co tvoříš ,Daja

marcelinka řekl(a)...

Renčo, já mám ráda tu krásnou bílou, čistou, třpitící se zimu, doma mám raději barevno, někdo to má rád obráceně (tedy doma bílo a venku -jaro, léto, podzim), a když umí někdo šít jako třeby Ty, tak jen tiše závidím.
Marcela

Lucie řekl(a)...

Lezarts, já jsem spíš asi barevnostní konzervativec, vždy sáhnu po věcičkách buď bílá, šedá, béžová, hnědá, černá a jejich různé odstíny a pak starorůžová a dál už jen různé osvědčené kombinace námořnických barev...tyhle barvy co máš ty,by mě niky nenapadlo kombinovat...a už vůbec by mě nenapadlo, že to bude vypadat tak dobře! A o tom ušít to takhle dohromady ...ani nemluvím. Přeji krásné dny...a barevné!

Monika řekl(a)...

Nadherny quilt, vzor a kombinace barev mas krasne zkombinovane! Klobou dolu :))

Lezarts řekl(a)...

Mariano:
asi už jasně volám, Jaro pospěš si!

Vivi:
správně jsi, ten quilt prohlédla:-D
Doufám, že bude lék účinný!

Amélie:
není všem dnům konec, já taky čekala, až budou děti víc samostatném, abych se mohla věnovat mým koníčkům (ale, že jim to trvalo:-D)

Dajo:
nevím, zda exceluji, ale určitě se tím dobře bavím:-)A jsem ráda, že vás všechny taky!

Marcelo:
není třeba závidět, já si také dlouho myslela, že to nedokážu a ejhle, už se víc jak 10 let v této disciplíně cvičím:-D

Lucie:
odvážným patří ...? Mám ráda neobvyklé věci a tak je to znát i v mých kombinacích. Patchwork dává nesmírné možnosti, jen pustit svoji fantazii uzdu!

Moniko:
je to velice jednoduchá a hravá technika. Potíž je pouze, kterou kombinaci, při skládání vzoru vybrat.

Všem děkuji za pozitivní hodnocení, mého úsilí:-D