středa 1. února 2012

Zima patří 3x Maxi-připraveným...

..., až se tomu sama divím, 
jsem připravena na třeskuté mrazy?! Podařilo se mi zkrotit Maxi klubko vlny, opravdu na doraz, než uhodil první velký mráz, hurááá!
Maxi klubko vlny a já, byla inspirační láska na první pohled. Popadla jsem kruhové jehlice, můj nejoblíbenější způsob pletení, protože se vše takřka uplete najednou, navíc, když jde o silnou vlnu a vysoké číslo jehlic, jde to neuvěřitelnou rychlostí. Klubko po večerech předlo, jako kočka, jak jsem přidávala na jehlice očka, svetr dost rychle nabíral na formách. Model mi rostl v hlavě s tím, jak ubývalo vlny na veleklubku. 
Vypadá to, že jsem asi takový pletařský "Rayman"(snad jsem to dobře napsala, angličtina není moje vlnová délka!). Mám ráda neotřelé formy oblékání, tak se z pod jehlic vyklubal, asymetrický model. Diskrétní zapínání obstarávají Maxi, průhledné patentky. Zbývá, jen vklouznout do svetru, pod krk uvázat šátek a na klopu připevnit Maxi "sichrhajcku". A jít čelit MaxiMrazu!

Váš
Mini-Lezarts 
Maxi-svetru...12 komentářů:

Mariana řekl(a)...

Překrásný svetr! A vlna samotná vypadá taky moc dobře. Určitě v něm bude maxi-teplo :).
Zapomněla jsem minule odpovědět ohledně fotek - prošla jsem Tvou galerii a pokochala jsem se, krásná fotodokumentace. Až budu zase moc zvědavá, ozvu se :).
Hezký večer, Renato!
M

Amelie řekl(a)...

To je náádhera. Ty jsi úžasnáá a všestranná. Já už jsem nepletla ani nepamatuju a na kruhových téměř vůbec.

simpl řekl(a)...

Paráda, je to paráda. Ta sichrhajcka je úžasná! Kde se dá sehnat?
Jinak, tímto stylem jsem si taky pletla, když jsem byla na vejšce a model mi rostl taky většinou až během pletení. Vzory jsem nevyplétala, jen hladce - obrace anglická oka a ještě jsem uměla vyplétat pecky, ale ty už jsem asi zapomněla. Hezký a mrazivý zbytek týdne, ať si ten svetr užiješ.

Evík řekl(a)...

Krása :-) jen hlavička chybí :-)

Jitka Neradová řekl(a)...

Krásná výbava na simu, to jsem tedy totálně nepřipravená, pak se mohu pořád klepat zimou,když ńemám takový super svetr:-). Je to krása, souhlasím

Helena řekl(a)...

Reni, ten tedy je! Už jsme dlouho nic nepletla, docela si mě naladila! Moc se ti povedl, krásná model a ta sichhajcka je super!
Moc zdravím, mrazu zdrar - tebe nedostane!
Pa, Helena

Soňa řekl(a)...

Svetřík je nádherný!
I u nás vládne paní zima...a pořádná :o)Spoustu pozdravů, Soňa

Janach řekl(a)...

Renatko, myslím, že s výsledkem své práce můžeš být "maximálně" spokojená.. :o) Je krásný... Hezký den, Jana

IVA řekl(a)...

líbí se mi ten límec=)
a já musím nosit svetry dva, ať jsou jakkoliv teplé, tak jeden zkrátka nestačí..

Katerina řekl(a)...

Tedy Renato, juuuuu. Zajimave roucho jsi tu stvorila. Moc se mi libi, mam tento styl rada. Hezky den, Katerina

BOHDA řekl(a)...

TO JE TEDA SLUŠIVÝ SVETŘÍČEK.
TEPLOUČKO V NĚM URČITĚ BUDE.
PŘEJ PŘÍJEMNOU MRAZIVOU SOBOTU.
BOHDA

Lezarts řekl(a)...

Mariano, Amélie,Jitko,Soňo, Janah,Ivo, Kataríno, Bohdo,
vidím, že svetr jsem ani nemusela nazývat " jak se Vám líbí"? Odpověď jste daly všechny jednoznačnou. Pochvala zahřeje snad ještě více než svetr!

Na dotaz Ditty a Heli, odkud pochází "sichrhajcka", tak ta je z dílny rakouské firmy Pierre Lang (stačí zadat do vyhledávače na konci s cz.) kolekce, asi kolem roku 2000.
Evíku:
hlava by celý dojem ze svetru, jen pokazila:-D,
Když se nedáte do pletení, tak se alespoň hodně zachumlejte do několika vrstev,svršků, aby jste překonaly, tu "Sibiř"v teple!