pátek 23. března 2012

Kde zajíc nosí vejce.

Například ve Franci. Zatím co v naší kotlině, je symbolem Velikonoc slepice a beránek, ve Francii je to zajíc. Slepice a beránek u nás nadělují, těm agresivním kraslice, nevinným výprask pomlázkou. (Vím, že to už nejsou jenom kraslice, poté co jsem našla několik koledníků v rozmezí 6-18 let v alkoholickém bezvědomí, válet trávník na návsi.) Zajíček ten, naděluje nejen čokoládová vejce, ale i jiné čokoládové dobroty.Dělá to rafinovaně, dobroty naděluje v pelíšku, který někam schová a obdarované dítko si ho musí najít.Naše už hodně odrostlí potomci, každé Velikonoce vyžadují tento ceremoniál. Musím říci, že čím jsou dítka starší, tím se hledání čokoládou naplněných hnízd stává komičtější. Neodradí nás ani špatné počasí. Na nás rodičích, je hledat stále rafinovanější schovávačky, na potomcích a jejich partnerech ukázat zdatnost v orientačním běhu za čokoládou.
Jestli chcete letos mít Velikonoce ve společnosti zajíčka, zkuste si ho ušít, jako já a moje žákyně.
Potřebujete více informací, napište mi, ráda poradím.


Váš
Lezarts 
zaječí poradce

13 komentářů:

Lucie řekl(a)...

Zdravím Lezarts, v zemi mého muže se taky dětem schovávají nejen čokoládová ale i pravá vajíčka...a protože já pomlázku nikdy nemusela..uvažujeme , že tradici hledání nadílky zavedeme i u nás...tak uvidíme jak se nám to podaří :-) Přeji krásný víkend!

Lezarts řekl(a)...

Lucie:
u nás to zabralo okamžitě:-D

Caryfucka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Caryfucka řekl(a)...

Milá Lezarts, manželé zajícovi vypadají, že to se zahradou myslí daleko vážněji než já! Každopádně jim to spolu moc sluší. Moje maminka nám v dětsví taky radši schovávala nadílku schovávala a my ji hledali. Věděla totiž, že by mě mladší bratr pomlázkou asi přizabil. Hezký víkend!

Kaiva řekl(a)...

Milá LEZARTS, páreček je krásný, májí svůj šarm, řekla bych přímo francouzský.
Hezký den Iva

Lezarts řekl(a)...

Caryfučko:
ano jsou tak nadšení zahradníci, že sedí celý rok na římse knihovny. Vidím, že maminka byla zastánce,pacifického růběhu Velikonoc! Prozíravá to žena:-D

Lezarts řekl(a)...

Kaiva:
Zajíčkovic děkují, za kompliment!
Je faktem, že mají stále trochu znatelný fr. přízvuk:-D

Mariana řekl(a)...

Zdravím v pěkném jarním večeru a hlásím se z té nevinné poloviny :).
Schovávání dobrot je skvělý nápad, ale asi bych nosila dříví do lesa, alespoň zatím, když kluci z pomlázky přinášejí tolik dobrot... Ale Terezce bych mohla něco schovat, chudinka, Velikonoční pomlázku tak nenávidí...
Hezkou neděli přeju! M

Amelie řekl(a)...

Zajíčci jsou nádherní. U nás se hledání vajec a dobrot neujalo. Mí autisté nebyli sto pochopit, že by jim nějaký zajíček mohl nechat něco na zahradě? A proč a jak? Ale já bych hledala jak divá, čokoládu miluji. :-)

Helena řekl(a)...

Reni, ty tradice...mě by se to schovávání asi líbilo víc, než výprask :o)
A šitý ušák je úžasný, jak jinak od tebe!
Pa, Helena

Lezarts řekl(a)...

Mariano:
přimlouvám se za Terezku!:-D

Amelie:
příště přijdeš hledat čokoládu k nám:-D

Helo:
zkus to a uvidíš, zda se to u vás také ujme?!
Manželé Zajíčkovi,děkují za kompliment:-D

BOHDA řekl(a)...

PŘEJI KRÁSNÉ A POHODOVÉ JARNÍ DNY.
BOHDA

Lezarts řekl(a)...

Bohdo:
děkuji a také přeji krásné, nadcházející dny s dlouhými večery na tvoření:-D