pátek 5. října 2012

"Děkuji vám, že jste měli vypnuté telefony!

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí! 
Zapněte si telefony!"

Památná slova, která se asi vryla většině z nás do paměti. Bohužel jejich autor, který je naposledy pronesl při děkovačce s diváky, po premiéře filmu Odcházení, tu dnes není, aby oslavil své 76 narozeniny.
Jistě jste uhodly, že zde vzdávám hold Václavu Havlovi!


Tento výrok je krédem, mého vlastního cítění. Ač samému autorovi se nedařilo, za svého života,  tuto morálku vštípit do duší politiků a tím i většině národa, já v ní věřím! Nestačí ovšem jenom věřit, to umí každý, ale je potřeba jí aplikovat a nejlépe je začít sám u  sebe.
"Je tvrdou realitou, že žijeme v nespravedlivém a krutém světě, ale co je ještě horším konstatováním, že mlčky přihlížíme!"


Odchod Václava Havla na druhý břeh byl pro mě inspirací k vytvoření artquiltu, který jsem prezentovala ve Francii. Porota Francpatchworku, moje dílko vybrala  do jejich kolekce "Un quilt, une vie" (Jeden quilt, jeden život), která bude po premiéře na festivalu Carrefour Européen du Patchwork www.patchwork-europe.com v St. Marie aux Mines, putovat po Evropě.


Důkaz pro mě, že moje morální volba je ta správná, žel do nadcházejícího roku, kdy nás čekají prezidentské volby, mi to nepomůže k výběru nového prezidenta. Václav Havel byl a je pro mě jedinečnou osobností současné, české  politické společnosti, který zůstal bez následníka. Bohužel, zde nastala vyjímka, která potvrzuje pravidlo, že nikdo není nenahraditelný!Václave Havle, byl jste a budete jedinečný, děkuji!

Váš
Lezarts,
který věří, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!.

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

děkuju:)...za tu krásu...za to že jsou bytosti jako vy..a byl ON...že i když se neznáme, ta touha po svobodě v pravdě a lásce a tím radosti nás propojuje...věřím,že stačí 1/3 bytostí na planetě, které celým srdcem se snaží a s odvahou naplnují žití tou láskou a pravdou a ony opravdu zvítězí:)Káťa

Kaiva řekl(a)...

Renatko, artquiltem jsi řekla vše co cítíš. Krásné dílo.
Iva

twiggy řekl(a)...

krásne slová...nádherný artquilt ♥

twiggy řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Helena řekl(a)...

Renatko, máš můj obdiv a posílám velikou gratulaci! Tvoje dílo má tak silnou myšlenku, že nemohlo zůstat bez povšimnutí!
Ztotožňuji se s tvým názorem, není pravda, že jsou všichni nahraditelní...
Hezkou neděli, pa Helena

eL Familia řekl(a)...

Renato, napsala jsi to tak hezky, až se mi udělala na rukou husí kůže a zůžilo se mi hrdlo (jasný příznak toho, že jsi mi vehnala slzy do očí). Jsem tvrdá holka, tak jsem nezaslzela. Přiznávám ale že řada slov v tvém příspěvku je pro mě neznámých, jakotřeba artquilt.
Každopádně to, co jsi vytvořila je úžasné a na pana prezidenta máme naprosto shodný názor, byl jedinečný a nenahraditelný.
Moc hezký článek, děkuji.

Lezarts řekl(a)...

Káťo, Ivo, Twiggy, Helo,Radko,

s pokorou děkuji za vaše komentáře. Jsem ráda, že to co jsem chtěla vyjádřit artquiltem (textilní umění-patchwork, který používá jiné než tradiční materiály k jeho kompozici),
"V.Havel- život, velkého muže",
je pro vás dobře čitelným vzkazem. Mohu se z toho domnívat, že i
ostatní, kteří pouze nakoukli, si odnesly stejné emoce?!
Děkuji, je to pro mě velkým povzbuzením k další tvorbě!!!

Váš
Lezarts