pondělí 19. listopadu 2012

Naše drůbeží farma...

...se letos rozrostla o dva příspěvky.
I když náš kohout si hrdě kouká na svět s vršku, poznali jsme, že se mu v roli svobodného( spíše, už starého) mládence nějak nelíbí. Zdálo se nám, že mu peří nějak reziví a chřadne.Usoudili jsme, že je nejvyšší čas ho dostat pod hřebínek, proto je mu třeba družky. Aby mohl mít duchaplnou konverzaci s partnerkou , musí mluvit stejným kdákáním, jako on, proto jsme se rozhodli  přivézt krajanku. Vypadá to, že jsme se mu trefili do "noty"! Sice se nenatřásají na hromadě hnoje, ale i tak je to krásný pár! Doporučujeme tuto odrůdu domácího kuru, není hlučný, nerozhrabuje záhony a je čistotný. Pouze pro vajíčka si musíte do obchodu :-)

Dalším přírůstkem je kačer, sice se nejmenuje Donald (škoda, mohli by jsme jednou slušně dědit), ale  i tak je moc krásný na dvoře nadělá haldu parády a nehrne se do jezírka!!! Je to frajer, jak vidíte s otevřeným zobákem si troufá... on totiž na 100% ví, že neskončí na pekáči.


Teď si můžeme zpívat: " na tom našem dvoře..."

Váš
Lezarts,
tvořící v komoře.

7 komentářů:

Lucie řekl(a)...

Zdravím Lezarts, no takovéhle farmaření by šlo možná i mě :-))) Když jsme koupili náš dům, bylo k němu 5 slepic, docela slušně nesly...ale když můj muž zrušil plot ...ať maj holky rozběh...nejprve holky sežraly všechen salát, který mi v nestřeženém okamžiku zasadila maminka do zahrádky , kterou udělala taky v nestřeženém okamžiku...nicméně za pár dní , zase něco z lesa (nebo ze vsi) sežralo ty naše holky...tolik k našemu farmaření :-)...takže super nápad! Krásné dny!

Helena řekl(a)...

Jak by se na takové zahradě a pod takovým velením drůbeži nedařilo!
Pohodový večer, Reni!
Helena

Monika řekl(a)...

Ahoj Reni, krasne zakouti pro "drubez" jako stvorene :) Obdivuji nejen ji(tu drubez) ale i kvetiny a ostatni dekoraci. Zdravim, Monika.

Daja řekl(a)...

Renátko ,moc se mi líbí Tví KYKYRYKY!!!!Paráda!Daja

Lezarts řekl(a)...

Lucie:
tahle drůbež, je kompenzace zákazu mé touhy mít ty živé:-)Jak prozíravé, po vaší zkušenosti!!!

Helo:
ale jenom jejich imitacím. Živé a naše zahrada, jsou prý nemožnou kombinací:-)
Pa.-)

Moni:
díky a červenáme se, já i ten plechový kur:-D

Dajo:
myslím, že bych určitě raději slyšela Tvůj zpěvný hlas na kůru, než opravdového kuru:-)

Susie řekl(a)...

Teda to mě baví!!!!!!!!!Nádhera, nádhera a zase nádhera!!!

fialka012 řekl(a)...

Reni,máš u mě na blogu vgzkaz.Jinak moc zajimavý a hezký blog tvoříš...