čtvrtek 17. ledna 2013

V okamžiku, když si paní Zima vzpomene, kde nechala svůj bílý kabát a navlékne jej...

..., nastává pro mě ten pravý čas!            
                                                              
Mohu si takto vychutnat teplo, které sálají krbová kamna. Pohodlně se uvelebím v křesle a pozoruji okny verandy tu bílou krásu! 


Uvařím si dobrý čaj a uzobávám "čokoládové sněhové koule"- tak se ta pochoutka opravdu jmenuje.Pohodově naladěna, mohu začít snít o tom, jaké změny, jen se ukáže Jaro, udělat v naší zahradě. Otevřu si k tomu můj oblíbený snář, časopis MON JARDIN, ma maison.
Nemáte chuť si se mnou zalistovat?


 Minulý rok, když nehorázně stoupla cena vajec, jsem pojala touhu, mít nějakou slípku na naší zahradě. Rodina mi to však rychle rozmluvila s argumenty o opatrování, predátorech (jsme u lesa), zřízení výběhu, podle evropských norem atd. Ovšem, když jsem v časopise zahlédla tyto krasavice..., je těžké odolat a netoužit, třeba po takové slepici s příhodně zimním jménem "Sněhová koule". Manžel jí ohodnotil, že by se mohla zaměnit s dobře vyčesaným psem Pudlem:-) I ty ostatní jsou atraktivní fešandy! Tak si říkám, že naděje umírá poslední! Prozatím se musím spokojit s jejich neživými exempláři v mé kolekci. Je pravda, že tyhle odrůdy, jsou nenáročné.


Jak odolat zahradnímu baroku?! Myslím, že pan zahradník bude mít na jaře práci. Už mám v plánu obohatit zahradu o nějaký  krásně tvarovaný keř.


Ejhle pletivo pro králíkárnu a co se z něj dá vyrobit! 
Materiál máme na skladě, teď ještě, zda se najdou i ty šikovné ručičky?!


Takovéhle sofa bych si dokázala v domě dost dobře představit, jen mít místo, "kam s ním". Pak v něm, za teplých letních dnů lenošit a představovat si, jak "Někdo" vyrovná dříví do podobného tvaru.


Váš
Lezarts
pěkně v teple.

6 komentářů:

Helena řekl(a)...

Reni, moc ráda jsem si listovala s tebou, nádhera! Kamarádka si slepičky pořídila a je moc spokojená! A ty naparáděné keře, to tvůj muž dá levou zadní!
Měj hezký večer, pa Helena

PS: jo, a nabídla jsem si jednu kouli, úžasná!

Evík řekl(a)...

No tedy ta pletivová havěť nemá chybu :-D

Kaiva řekl(a)...

Renatko, to je krásné snění u kamen s takovým výhledem a já, kde se v tobě rodí ty úžasné nápady. Už to vím.
Hezký den Iva

Věra A. řekl(a)...

Jů Renatko, škoda, že já ze svého oblíbeného místa nevidím z okna. Zasněženou přírodu miluju. Musíš si krásně užívat při lenošení ...
Hezký víkend ... Věra

Daja Duha řekl(a)...

Renátko,dostala jsi mě,také sedím u krbu hřeji si momentálně bolavá záda.Jak tak koukám na zahraniční B.všude mají nějakou havěť.Také bych měla líbí se mi ty droboučké,u nás je jim říká liliputky.Chťěla jsem 2 a jednoho kohoutka jen tak pro parádu, ale moje Betti je nenapravitelná ,kamárádi s kočkou jen ty pernaté nenávidí,tak mám utrum!!! Fotečková pohádka je nádherná!Daja

Lezarts řekl(a)...

Helo:
no, ale na to zvládnutí, by manžel potřeboval asi 10 levých zadních:-D
A co se týče koulí,dobře jsi udělala!!! Že jsou mňam?!:-D

Evíku:
taky si myslím!.-)

Ivo:
To je ten problém, ještě, aby se tu rodil i čas navíc:-D

Věrko:
někdy je to lenošení, až nebezpečně lákavé:-D

Dajo:
vítej! No někdy je těžké mít živé, tak to řeš, jako já. I ten neživý exemplář, potěší, alespoň oko:-)))
Brzo se uzdrav, aby jsi do jara mohla ohýbat záda bez problémů, nad záhonky:-D!