úterý 15. května 2012

Jenom 700 km na západ od Prahy.

Možná se mi podaří ve vás vzbudit zvědavost?!A budete si pokládat otázku, kde a co? Pevně doufám, že po přečtení a shlédnutí přiložených pohlednic, budete mít 100 chutí, letošní dovolenou strávit kde? 
Ve východní oblasti Francie v Alsace! 


Proč? Protože objevíte co skrývají alsaské vinice! Tady je jedna ochutnávka.
Kouzelná vinařská městečka, kterým nechybí pravá vinařské atmosféra, dobré víno a jídlo. 


To vše orámováno neuvěřitelně krásnou krajinou a architekturou, která přežila několik století. 


Vše precizně udržováno a zdobeno místním obyvatelstvem.I když jsem fotila v období Velikonoc, najdete v Riquewihr -Dům se vším co potřebujete k navození vánoční atmosféry a to po celý rok."Feerie de Noell", jak se tato permanentní prodejní výstava jmenuje, je centrem zájmu turistů po celý rok.


Pro ty co milují medvědy a jiné drobnosti do domácnosti, nesmí minout tento butique. Těžké odolat, zda víno či....?


Dnes jsem nabídla pouze dvě městečka, ale vinice schovávají takových skvostů několik desítek. Jestli jste sportovně založeni, určitě si zvolíte možnost cykloturistiky, pro kterou jsou zde ideální podmínky. Nebo se budete jen tak procházet, ruku v ruce romantickými zákoutími a vychutnávat si zlatý mok, který rodí tento kus země.


Honem si pořiďte tu správnou mapu a plánujte, výlet do Asace! Třeba v druhé polovině září, kdy se kousek od vinic koná největší evropská výstava patchworku v Saint Marie aux Mines http://www.patchwork-europe.com/?lang=en, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou!

Váš

Lezarts 
v naději, že se v Asace jednou potkáme!

8 komentářů:

Jana řekl(a)...

Milá Lezarts, moc Ti děkuji za zprostředkování výletu do pro mě naprosto neznámé oblasti Francie. Vypadá to tam nádherně a dobré víno k tomu? Tam se určitě musím někdy vypravit. Zatím mě čeká o víkendu návštěva moravského sklípku. Už jí netrpělivě očekávám, došli mi totiž zásoby. Pak Tě ráda pozvu na skleničku.
Moc Tě zdravím, cestování a vínu zdar.
Jana

Lucie řekl(a)...

Lezarts, nádhera miluju atmosféru takových městeček...a na Francii mui svitla naděje, minulý týden tam odjela neteř za prací, tak se těším , že ji brzo navštívím:-) Přeji krásné dny!

simpl řekl(a)...

Renato, moc hezké foto pohlednice. Alsasko se nám líbilo a je pravda, že ty malá městečka s typickou architekturou jsou kouzelná. Díky za oživení vzpomínek.

Evík řekl(a)...

Opravdu krásné...sice patchwork nedělám, ale na výlet bych tam jela :-)

Daja řekl(a)...

Renátko jsem ůplně hotová,to kouzlo mě pohltilo totálně....a ještě patchwork ke kterému chovám velkou ůctu ,protože na něj nemám, snad nějaké nepodary jako záplaty...chacha...jedu s mužem do Itálie ,tak Francie je nedostižná...přivez hodně fotek a uděláš nám exkurzi...pa Daja

Lezarts řekl(a)...

Jano:
určitě se stavím:-D

Lucie:
určitě nám pak po návratu musíš na Tvém blogu poreferovat!

Ditto:
to chce určitě udělat opakovací zájezd:-D

Evík:
určitě by jsi nelitovala!!!

Dajo:
zkuste to vzít jednou do Itálie přes Alsasko:-D, tam se můžete koupat ve víně:-))

Věra řekl(a)...

Renatko, tak já budu doufat také, že se tam někdy potkáme. Kouzelné fotky, tam by se mi líbilo. Moc. Krásný víkend ... Věra

Lezarts řekl(a)...

Věruš:
naděje umírá poslední a zaručuji, že by se Ti snad ani nechtělo zpátky domů:-D