pátek 16. prosince 2022

Padá, padá…

 


…a padá!

Je fakt, že v naší kotlině to není nic neobvyklého. 

Jenže…

… když jsem byla ještě mladá, krásná a zdravá, mě to opravdu bavilo. Nazout lyže, nebo brusle, bylo pro mě příjemnou změnou…

…ale dnes…

… když jsem stará, plachá a z vesnice, je to trochu o něčem jiném. Lyže i brusle visí na hřebíčku a já teď, tak akorát osedlávám hrablo na sníh a koště. Nezbytná nutnost, jak se dostat k poštovní schránce a nebo vzít od kurýra balíčky, těch je v tomto předvánočním období víc než obvykle.  Ovšem to už mi nepřináší kýženou radost z pravé zimy. Jediné co mě baví je koukat z verandy na tu bílou nadílku a krmítko, kde se to hemží opeřenci.Při tom rozjímání nad sněhem jsem si vzpomněla, že jsem slibovala ukázat proměnu koupelny a sklepa, která je už rok hotová.

Tady před, to už jsem ji jednou lehce zrenovovala, přetřela jsem obklady ze 70 let, zelené Rako, na smetanově bílé se zlatými akcenty. Fotila jsem, bohužel už vyklizenou od doplňků.Aby koupelna působila větším dojmem, paradoxně jsem ji nechala zmenšit, tak vznikla nika do které se mi před koupelnou umožnilo vytvořit místo pro úložný prostor. Tím se i zvětšil prostor u vstupu do sklepa.


S renovací to byl docela oříšek, přála jsem si bezbariérový přístup do sprchy. V prostoru  nestandardních rozměru  (výška stropu 188 cm), bylo zapotřebí i šikovných řemeslníků. Štěstí přálo a tak se podařilo splnit tento požadavek. Zavěšená toaleta, dala instalatérům zabrat, ale i to zvládli! Největší obtíží bylo najít firmu, která vyhotoví a nainstaluje atypické sprchové dveře. Po téměř roce, až třetí firma byla schopná zakázku uskutečnit. Stálo to za to odvedli perfektní práci! Obklady…byla to láska na první pohled. Velkoplošné na zeď, jednobarevné kombinované s potištěnými nádherným vzorem a malé šesti úhelníky na podlahu, ty jsou položené po celé ploše až do sklepa, aby se opticky zvětšil celý prostor.

Sklep před

Sklep po


Pohled od kuchyně a koupelny do sklepa.


Nové úložné prostory ve sklepě a zázemí pro pračku se sušičkou.


Pohled ze sklepa a novou “chytrou” úložnou skříň.Poznámka, ve starých domech při rekonstrukcích je potřeba často přehodnocovat plány, čekají vás někdy překvapení! Je potřeba umět kvalitně improvizovat a mít řemeslníky, kteří to mají stejně nastavené v hlavě, jako vy. To je i můj případ,  pak mám i větší radost z výsledku.

Tak to by pro dnes stačilo, při psaní tohoto článku jsem se zapotila stejně, jako u odklízení sněhu😐

Úkol splněn, vždyť sliby se mají plnit o Vánocích🤶🏻

Váš

Lezarts,

chystající, další proměny svého bydlení🤓