čtvrtek 23. listopadu 2023

Když mě zavolá personální oddělení…

 


…, jako každý rok( letos mimo jiné už po 50 té), do služby sekretářky…

…narazím beranici, obléknu kožich, válenky, šálu a rukavice ( poslední roky fakultativní doplňky:-)), osedlám sáně a vyrážím kosmickou rychlostí do mé dobrovolnické mise.

Ano Vánoce jsou za dveřmi a podupávají na rohožce, zatím co já se třesu, jak to vše zase zvládnu?! Moje letošní služba bude po letech o hodně náročnější! Nesmím vnoučka zklamat  musí to být pohádkové!🧑🏻‍🎄


Začala jsem připravovat “náčiní a materiál” a zítra je nástup.
Držte mi palce, ať se vše vydaří a já to dám!

Začala jsem, jak jinak patchworkem.

Tento vánoční patchwork je klasickou ukázkou toho, že není potřeba být expertem na toto umění. Jedná se o kit z jednoho nejmenovaného obchodu, mimo jiné s dobrou kávou, kterým mě už před lety obdarovala moje kamarádka ( díkyMarti)!

Stačí jen složit čtverce, podle svého vkusu a sešít. Dodáte vatelín, látku na zádička a pár hodin u šicího stroje a je hotovo! Já jsem ještě přidala trochu osobní kreace a na několik čtverců jsem proquiltovala bílou perlovkou jelínky v různých postojích. Zbytek deky je prošitý v echu kolem každého čtverce.


.
,
Jak vidíte, žádné složitá práce a můžete mít praktický dárek. Může se hodit jako deka k televizi. Hezky se do ní zachumlat a koukat, třeba na pohádky o Vánocích

🤶🏻

Všem Vám mává, ze startovní dráhy

Váš

Skřítek je dílem šikovné kamarádky Lucky, tímto ji móóóc děkuji!


Lezarts

🧑🏻‍🎄