pondělí 28. srpna 2023

Hory, voda, slunce a…

 

… moji nejmilejší.

Takové si představují prázdniny i já, přesto že jsem dávno opustila školní lavice, letos jsem se nestačila divit, jak ten letní čas utekl!!!

Žádnou nudu jsem na té prázdninové cestě nepotkala.

Čas byl naplněn, nejen prací (zahrada i dům se o to vždy důsledně postarají :-)), byl čas na milé návštěvy i čas na únik do krásy Alp. A na konec se konala i velkolepá oslava.

Dnes to bude o úniku, jak už po několik let do rakouských Alp.


I nejmenší člen (výpravy) ocenil výhled ze zahrádky, která byla součástí našeho ubytování..


 Každodenní koupání v jezerech, za teplot které tu panovaly voda byla opravdu “jako kafe”.Příjemné večery v báječné společnosti a okouzlujícími výhledy na měnící se barvy skal a jezera s přicházejícím soumrakem.Došlo i na kulinářské zážitky. Konečně jsme ochutnali místní cukrářskou specialitu “salcburské noky”.Opravdová mana!!! Porce se může zdát na fotografii malá, ale ve skutečnosti jsme si na ni pochutnali v 5ti. Tahle nadýchaná dobrota je ze sněhu z bílků., vanilkového cukru a švestek a rybízu. Dezert má představovat zasněžené vrcholy 3 hor kolem Salzburku. Pro nás hlavně představoval velkou dobrotu!Když vypadalo, že teplota venku klesla na “pouhých 28•C,došlo i na výlet. Zamířili jsme pod východní část Dachsteinu do Gossau a dále k jezeru Gossausse. Byl to dech beroucí zážitek z pohledu od jezera na ledovce Dachsteinu!!! Snad ten výhled na ledovec udělal takový dojem, že jsme ani nevnímali opět stoupající teplotu na obvyklých 33•C.

Poslední noc jsme měli ve znamení vichřice, která napáchala notné škody. Ale nijak nám tento zážitek, naštěstí nepokazil náš pobyt.

Hodně nerada jsem se s tou krásnou přírodou loučila, ale doma na mě čekala velká oslava (ale o té příště). 

Snad i příští rok se mi podaří obdivovat rakouské Alpy?!

Už jste je také navštívili?

Váš

Lezarts,

opět na rodné hroudě.