pondělí 21. června 2021

Za vším hledej LEN...


 ...přírodní materiál.

Už mám léta osvědčené, jak je příjemné v tropickém počasí nosit oděvy ze lnu. Teď se opět dostal na výsluní textilního průmyslu, no není nad přírodní materiál. Ovšem můj příspěvek nebude o módních trendech, ale o patchworku. ( sice tropické teploty tu máme).

Len je používán, bez módních tendencí napříč patchworkovou tvorbou stále. I když len byl dlouho opomíjený na úkor jiných přírodních i umělých textilií, patchworkářky je využívaly a využívají neustále. Plyne to z principu patchworku- recyklace textilu. Tak stará prostěradla našich babiček dostávají druhý život. Sama jsem už nějaké to prostěradlo po babičce také barvila, ale nejsem na to patřičně vybavena a proto jsem nakoupila u profesionálky, která se tím zabývá už desítky let, tiskne na starý len a barví ho. Pravidelně jezdí do Saint Marie aux Mines na Carrfour Européen du patchwork. Pokaždé se tam s ní potkávám, vždy jsem její nabídku obdivovala, ale odolávala..., až jsem jednou neodolala. 


/

Má nabídku v úžasně sladěnýchn barevných kolekcích a nabízí je v různých předpřipravených barevných soupravách. Já jsem si vybrala do zlato-zelena. Na požádání, doladí - váš výběr a tak jsme přidaly červený akcent a hnědou na borduru. vše zabaleno podle odstínu v krabici. Prostě požitek, ještě před šitím😊. 

.

.

Len má jedinou nevýhodu, hodně se třepí, ale i , . , tak práce s ním byla příjemná. Sešívála jsem na stroji, ale quiltovala v ruce perlovkou ( to miluji!) . Nehledal jsem, žádný komplikovaný vzor, využila j sem pouze barevného stínování a látku na borduru jsem si potiskla motivem, zlatou barvou.

A tady je
.,
.


Protože to je quilt dělaný na zakázku pro mě😁 nechybí na zadní straně můj oblíbený motiv slunečnice! Šila jsem si jej na míru do kuchyně s jídelním koutem......proto je jasné, že tam ty slunečnice nesmí chybět😊 (jinak bych to od zákaznice schytala 😅)

A to je pro dnes vše☀️☀️☀️

Váš

Lezarts,

mám oči modré jako len, ale patchwork do zelena😁