pondělí 11. července 2011

Druhá prázdninová pohlednice-nový výlet za humna.Směr-„Bauerova vila“.

„Bauerova vila“, český kubistický unikát v Libodřicích okres Kolín.
To vše mám za humny?!
Kubistická stavba postavená v letech 1912-14, podle návrhu Josefa Gočára, žáka arch. Jana Kotěry
Dlouho jsem se na tuto návštěvu chystala. Můj dojem, prohlídka stojí za to! Ne že bych byla milovnicí tohoto stylu, ale…?! Představa toho, že takový architektonický skvost, se nacházel, ve své době, uprostřed zemědělské usedlosti, ve mně probouzel zvědavost! Jak nepravděpodobné? Představa, že pan statkář, ráno vylezl ze své luxusní vily a okem zkušeného zemědělce obhlížel své, chlévy, stodoly a kopec hnoje, se mi zdála velice irealistická. Nezbylo, než si v tom udělat jasno!

Nabízím vám malou představu, jak dnes vypadá Bauerova vila.

V renovované Bauerově vile se nachází jedinečné Muzeum a galerie kubistického designu.
Nachází se zde největší sbírka kubistické keramiky na světě.


Zahradní altánek je kopii, stejné stavby, která se nachází v Praze.


Prohlídku vily je nutno předem objednat na tel. 602188419.Doporučuji, po prohlídce pokračovat do nedaleké Ratboře a navštívit hotel-restauraci „ Chateau Kotěra“. Původní stavba postavena podle návrhu Jana Kotěry, jako zámeček, pro bohatou rodinu Mandelíkových, cukrovarníků z Ratboře .   http://www.hotelkotera.cz/hotel/cz/historie-zamku/
Můj dojem z výletu? Připadala jsem si, že jsem právě navštívila kulisy pro natáčení některých z filmů, podle Karla Čapka.Trochu těžkopádné pro můj styl, ale některý z kousků malého nábytku a porcelánu bych brala. A na konec sladká tečka...káva s desertem v Chateau Kotěra, stojí za to!
Na brzkou a hlídejte moje stránky, ať nepropásnete novou prázdninovou pohlednici!