pondělí 18. června 2012

Afghanistán...

...klídek, nenacházím se na cestách, ale v chládku mého atelieru. 
Při momentální tvorbě, duchem cestuji po této zemi, kterou známe jenom z médií a to hlavně v podobě válečných a teroristických aktualit. Já si ale užívám, takové mírumilovné, až intimní návštěvy a v útržcích se, už několik let seznamuji se životem afghánských žen. 
To vše díky projektů Pascale Goldenberg   pro DAI  
tentokrát se jedná o  "Výšivky Hazara" (pro shlédnutí galerie nabízených výšivek, do vyhledávače zadejte "picasa pascale goldenberg")
Tentokrát jde o  "Výšivky Hazara". 
Jedná se o humanitární akci, která už víc jak 5 let pomáhá afghánským ženám a které se už celou dobu zúčastňuji. Tentokrát pracuji s hedvábnou výšivkou, kterou jsem si zakoupila za příslibu, že konečné dílo přihlásím do mezinárodní výstavy, která se bude konat V roce 2013 v Paříži pod jménem 
" A tulip is a tulip is a tulip".
 Tato výstava bude odhalena na Pařížském festivalu textilní tvorby a materiálu. Žasnu, nad precizností vyšitou hedvábnou nitkou, miniaturními stehy, krásou vzoru a barev. Doufám, že moje kreace, důstojně doprovodí originál výšivky. 
Prozatím vám mohu ukázat pouze výšivku se kterou pracuji (podmínky, výstavy zakazují, před vystavením publikace hotové práce). 

6 komentářů:

Katerina řekl(a)...

Renato, sedim tu a ani nedutam, ja bych mela takrka posvatnou hruzu do neceho takoveho strihnout, Vysivka je opravdu nadherna. Jsem zvedava co s ni nakonec vytvoris. Jsem ale presvedcena, ze vysladek bude uchvatny. Preji Ti krasne tvoreni, Katerina

Monika řekl(a)...

Ranatko, budu se moc tesit na "odhaleni" tohoto dila. Barevne kombinace vypadaji nadherne a to titerne vysivani si vubec nedovedu predstait! Tvoreni zdar :))

ps diky za informace o teto zajimave akci....

Vivi Vintageová řekl(a)...

Renatko, smekám klobouk před tvou nebojácností a šikovností. Doufám, že až bude dílo odhaleno (moc se těším!), bude se podávat šampaňské a lososové jednohubky ;-).
Jsi skvělá!
Vivi

eL Familia řekl(a)...

Žasnu, kochám se a tleskám....a hlavně se těším až to uvidím v celé kráse. Jsi vážně šikovná.
Přeju hezký večer.

REDNEVAL řekl(a)...

Renatko!
Já před Tebou smekám, jednak je to nádherný projekt a pak ta nádherná precizní práce!!
Chci vidět ten výsledek!!!!
a chci a chci!!!
Krásné dny
Jarka

Lezarts řekl(a)...

Všem nedočkavým,
musím vás upozornit, že hotové dílko nebudu moci odhalit, až v únoru 2013. Sice už je skórem hotové, ale musí být drženo v tajnosti, jako nový model auta, před autosalonem v Ženevě:-D
Ale moc mě těší, že jste si našly čas a koukli na tu úžasnou humanitární akci pod taktovkou Pascale Goldenberg, před kterou smekám zase já!!!