úterý 30. ledna 2024

Bydlení, aneb reci-věci…

 

…ze starého nové.

Určitě to spousta z vás zná, potřebu změny. U mě se tato potřeba změny v mém bytovém i zahradním prostoru s věkem, dost vytrácí, ale i tak se občas vybičuji a jdu do toho. Má to sice jedno velké úskalí, co jsem kdysi zvládla za pár dní, teď trvá i několik měsíců. Navíc na celou realizaci, jsem téměř sama. 

Ale dost nářků, nechám vás posoudit, zda ta změna stála za to. Musím podotknout, že se snažím, aby to bylo za co nejnižší finanční náklady.

Dnes vám ukážu renovaci další koupelny u hostinského pokoje, který také prošel renovací. Pokoj ještě čeká na malé dodělávky, jako čalouníka a konzoly na rolety. Snad se také brzo dočkáte na fotodokumentaci?!

Bohužel jsem zapomněla vyfotit koupelnu, před vyklizením, ale snad i tak si to dokážete představit.

Vše jsem zachovala původní, jen jsem něco opravila. Sprchový kout protékal kolem vaničky, spáry se drolili a silikon měl tendence zadržovat plísně s odlupoval se. Musela jsem opravit spárování, odstranit silikon a důkladně vše odmastit. Na problém s těsněním jsem našla báječné lepidlo v nátěru. V kombinaci lepidla a poté natřením obkladů, se zatím ukazuje, že izolace je dobrá a drží a zároveň se netvoří ani plíseň. I zbytek obkladů dostal nový nátěr.

Obklad byl v barvě zelinkového mramorování, teď je natřený na světle šedý.  Zachovala jsem jen v celé koupelně listelu v původní barvě a dlaždice. Došlo i na nátěr střešního okna.

'

Některé stěny jsem musela před vymalováním bílou barvou štukovat.
Skříňka pod umyvadlo, dostala světloulince šedý nátěr, předtím byla v barvě světlého dřeva
Celou koupelnu jsem vyladila do škály od šedivé přes různé odstíny světle šedivé, až do bílé. Investovala jsem do nové předložky a několika ručníků ve stejných odstínech.
Et voilá výsledek!

Bohužel jedná se o tak malý prostor, že fotografovat, byl téměř výkon pro hadí ženu, což já rozhodně nejsem:-))).To je pro dnes konec z oboru renovace, teď mi přijde, že napsat tento příspěvek mě dalo víc práce, než celá proměna koupelny :-)))
Váš

Lezarts,

opět s plány na další proměny bydlení?!
,

26 komentářů:

 1. Vija
  Tedá…voilá výsledek! Parádní proměna a jestli mě zrak neklame, toaleťák v černé ? To je bomba ladění. Smekám, zvládnu kde co, ale štukovat neumím. Jo a taky mi už všechno trvá😊Těším se na další proměny. J

  OdpovědětVymazat
 2. Tomu říkám činorodá žena. Obdiv! Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 3. Great blog! 🌟 Beautifully written and loved the insights on "Bydlení, aneb reci-věci…" 🏡 Keep up the good work! 👏 For website designing company in noida Visit:- https://www.artattackk.com/

  OdpovědětVymazat
 4. Tedy Renatko, já jen zírám! Skvělá práce, opravdu tleskám!
  Přeji příjemné dny a moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 5. Šikovná jsi !!! Koupelna vypadá moc dobře.
  Měj se hezky !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 6. Renovace se ti povedla a důležité je jestli jsi spokojená se svojí prací? Buď na sebe pyšná a raduj se z koupání, ale pozor, voda podražila. Zdraví Večernice.

  OdpovědětVymazat
 7. Klobouk dolů, doma taky něco i zvládnu, ale až tak dobrá nejsem! Teď se už tři roky přemlouvám že koupelnu vymaluju.... zatím jsem se nepřemluvila

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, že můžeš být na výsledek pyšná. Kombinace mnoha odstínů šedi a bílé je myslím zvolená dobře, aspoň mně se líbí, je nadčasová a neokouká se rychle.

  OdpovědětVymazat
 9. Moc povedená přeměna. Dávám palec nahoru )))
  Eva http://es-ideas.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 10. Explore the best Schools in Greater Noida with our comprehensive list! Stay updated on admission dates, forms, fees structure, and eligibility criteria to make an informed choice for your child's education.

  OdpovědětVymazat
 11. Great blog! Loved diving into the topic of "Lezarts: Housing, or say-things..." 😍 Really insightful and beautifully presented.

  Packers and Movers in Bannerghatta

  OdpovědětVymazat
 12. Great blog! Absolutely loved it. The topic "Moje mozkovna: Příšerkový dort po ixté" is fascinating. 🎉

  Website Design & Development

  OdpovědětVymazat
 13. Great blog! Beautifully written and engaging content. I loved 😍 this blog for its exploration of "Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…" topic.

  For garden tool Visit:- https://golddustgardening.com/

  OdpovědětVymazat
 14. Great blog! Loved exploring 'Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…' topic 😍 Beautifully presented and informative. Well done!

  Virtual Assistance

  OdpovědětVymazat
 15. This blog on "Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…" is captivating! 🌟 Loved it! Such a beautiful topic and presentation. Great job!

  Dr. Leena

  OdpovědětVymazat
 16. Good blog! Beautifully crafted! 😍 I loved this blog for its topic 'Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…' Keep up the great work!

  WE ARE HERE FOR YOUR CARE

  OdpovědětVymazat
 17. This blog on "Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…" is exquisite! 💖 The content is captivating, and the visuals are stunning. Great job!

  Virtual Assistance

  OdpovědětVymazat
 18. What a captivating blog! I'm enamored with this topic "Lezarts: Housing, or say-things..." 😍 It's truly insightful and beautifully written.

  Grooming Brothers

  OdpovědětVymazat
 19. What a delightful blog! 🌟 Loved exploring "Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…"! 🏡 It's a beautiful read. 📚

  Zee Fare Travel

  OdpovědětVymazat
 20. bavi-mne-to: Dvanáctkrát" is captivating! Loved it! Great job, keep it up! Vedsure Keto V+

  OdpovědětVymazat
 21. Such a lovely blog! I truly enjoyed reading about 'Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci… Hair Transplant Cost Bangalore

  OdpovědětVymazat
 22. This blog on "Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…" is fantastic! I loved it! It's beautifully written and very informative. Best event planners in Kanpur

  OdpovědětVymazat
 23. Let Neo Relocations take the stress out of your move. As the premier Packers and Movers in Hubli, we pride ourselves on delivering efficient packing, secure transportation, and exceptional service to ensure that your relocation is smooth, streamlined, and hassle-free from beginning to end.

  OdpovědětVymazat
 24. This blog on "Lezarts: Bydlení, aneb reci-věci…" is stunning! I loved it! Packers and movers in Surat

  OdpovědětVymazat
 25. This blog on "Lezarts: Housing, or say-things..." is amazing! I loved it! clay pot for plants

  OdpovědětVymazat
 26. Tak to klobou dolů. To je nádherná proměna. Všechno když je nové, tak je pěkné :-) . My máme půl roku nový dům a ještě pořád tomu nemůžu uvěřit, že je opravdu náš. Že si v něm můžeme dělat co chceme a hlavně, že máme všechno hotové, takže když některý den nechceme nic dělat, tak prostě nemusíme :-) .

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že se vám na mém blogu líbilo a zanechali jste o tom stopu.