… až neuvěřitelné!
Zvyklá na poklidnější rytmus života, a najednou takový šrumec.
Cestování, čím dál komunikativnější dvojčata, zahrada a interieriový desing. A žádný čas na napsání příspěvku na blog.
Vemu to popořádku a něco si nechám na příště… ovšem nevím kdy to bude, protože po malém zklidnění nastane zase v červnu “ šrumec”, tentokrát moc očekávaný zážitek.
Tek konečně k akci č.1.
V dubnu balím a za sněhové chumelenice nad letištěm V. Havla vzlétám s partou na prodloužený we. směr Paříž.
Přistáváme v Paříži zde nás překvapí 19 st. Taxi nás odváží směr Chelle, předměstí Paříže .Hurá odložit zavazadla v hotelu. Zde se rozdělíme na pánské a dámské skupinky. Pánové směr místní kulturák, zde je očekávala velký mezinárodní veletrh lastur.
Dámy na obhlídku města. V neočekávaném teple jsme začaly posezením na terase baru s vychlazeným nápojem a pak malou obhlídkou města.
Večer, jsme zase všichni, zakončila společnou večeří.
Už zde bylo vše v květu. Nejvíce mě zaujala kvetoucí kamélie, keř který si nemohu na zahradě v našem podnebí vysadit.
V sobotu po skončení veletrhu taxíkem zpět do hotelu v Paříži. Hotel byl kousek od Place de la République. Praktický výběr metro pár kroků, všude kam jsme měli namířeno kousek.
Neděle byla určena návštěvě přírodo-vědeckého muzea.
Jak jsme se celá parta domluvili, muzeum nás zklamalo, krom překrásné architektury. První zklamání bylo z toho, že budova paleontologické expozice je v rekonstrukci. Druhé zklamání bylo že jsme zvyklí na poklidné Národní muzeum v Praze, v Pařížském, byl neuvěřitelný hluk, který se rozléhal celou budovou. Jednotlivé expozice jsou podle evoluce umístěné po odvodu centrálního prostoru, jako na pavlačích. K tomu batolata i větší děti probíhající, jak neřízené střely a máte strach, aby jste nějaké nezašlápli a nebo se sami nerozplácli.
Zato byl příjemný pohled na rozkvetlý park před muzeem.
Z muzea jsme s to namířili k obhlídce Notre Dam de Paris. Cestou jsme zjistili, že se běží v Paříži Maraton . Ale překonali jsme davy, a alespoň jsem krásně opravenou památku viděla z venčí! Malá zajímavost, když jsem byla naposledy v Paříži, Notre Dam začal hořet když jsem odlétala.
Poslední den jsme začaly výletem na trh starožitníků, to bylo něco pro mě. Kdybych necestovala letadlem, určité bych potřebovala stěhovací vůz 😁
Výlet po Pařížských památkách jsme zakončili na Monte Martre .
Nemohu si odpustit můj komentář, jestli to nebude nezbytně nutné do Paříže už nemusím Byla jsem nesmírně překvapená ze situace Paříže, špína a sociální propad a to pouze za 4 roky od mé poslední návštěvy! Musím dodat, že jsem ve Francii ztrávila víc jak dvě dekády z mého života, ale Alsasko je province s jiným šarmem, i když zde dochází k některým změnám sociálního prostředí.
Pro dnes končím, s výletem do Paříže, pokračování příště ( doufám že dříve než na podzim), dalším zápisem z výletování.
Váš
Lezarts,
už jen s Pařížským dortem😁


























Hodně se tam toho změnilo, ale stále je pro mě přitažlivá.
OdpovědětVymazatDíky za pařížský fotoreport.
A ty lastury - to by bylo něco pro mě.
Smí se dovážet? Asi ne, viď nebo jak to s nimi je?
Eva http://es-ideas.blogspot.com/?m=1
Renato, tak ty se určitě nenudíš. Paříž jsem také navštívila při prodlouženém víkendu, ale je to už hodně dávno. Tenkrát tam špína nebyla, ale o tomhle už jsem slyšela z více stran. Takže tak, jak píšeš, pařížský dort nám určitě bude stačit 😉 Užívej si léto, pá 😀🙋♀️
OdpovědětVymazatRenatko děkuji za tuto reportáž. V Paříži jsem byla v roce 1993 o Velikonocích a moc se mi tam líbilo. Měli jsme i noční prohlídku. Jen v té době jsem ještě nefotila, tak nemám žádné fotografie, jen zarámované tři grafické listy, které jsem si koupila na "Náměstí malířů" u Sacré-Coeur.
OdpovědětVymazatRenato, v posledních letech to samé říkaly děti i všichni, kdo Paříž navštívili... Škoda.
OdpovědětVymazatRáda jsem se podívala na tvou reportáž.
Přeji příjemné červnové dny, Helena
Vija
OdpovědětVymazatPaříž a její kouzlo, velká škoda, že se mění tím nevhodným směrem. I tak je co obdivovat. Hezký červen měj, J
V Paříži jsem nebyla, takže ji znám jen z různých dokumentů, fotografií, filmů, knih či reportáží. Že to tam teď není tak akorát jsem slyšela z růžných míst. Ale na Tvoje fotky jsem se moc ráda podívala.
OdpovědětVymazatMěj se hezky !
Hanka
Výlet do Paříže ti silně závidím. Nebyla jsem tam už snad 25, takže to byla asi úplně jiná Paříž než dnes.
OdpovědětVymazatHezký prodloužený víkend. Líbily by se mi i lastury i starožitnící :).
OdpovědětVymazatMěj se fajn
Už jsem slyšela z vícero stran o zhoršujícím se a nehezkém prostředí v Paříži, a tak si ponechám svou představu o romantické Paříži, kterou jsem získala čtením knih, z dokumentů, v duši. Bude to lepší.
OdpovědětVymazatJá byla v Paříži dávno, chtěla bych se vrátit, protože Je kouzelná, ale už tolikrát jsem četla jak moc to tam upadlo....Tak asi zamířím spíše někam do Provence, Beaujolais.....
OdpovědětVymazat