pátek 2. prosince 2022

Trochu vůní z Provence…… v tomto čase obzvlášť potěší.

Malý zázrak, kterým jsem si udělala radost

 ( a že radosti mám momentálně hodně zapotřebí, ale o tom někdy jindy).

 Objednala jsem si u Zdeňky, z blogu Anýzovka http://anyzovka-v-zemi-cikad.blogspot.com/ na jejím e- chopu, lokální dobroty z Provence.

 Protože měla Zdeňka cestu přes Prahu, měla jsem možnost  si objednávku převzít osobně a poznat  autorku blogu Anýzovka v zemi cikád. Při sklence dobrého vína z oblasti Bandol, jsme si mohly popovídat o místech, které jsem měla možnost  v minulosti navštěvovat.

Můžete juknout, 

ale ochutnávku nemohu nabídnout leda, že si také něco objednáte😉 
Škoda, že nemůžete cítit tu vůni! Když jsem balíček rozbalila, našla jsem milé překvapení…
A přesně jak je napsáno na obalu, tak to opravdu je! Je to velice aromatický citrus. Přemýšlím, jak si ho nejlépe vychutnat..
Fíkový džem bude báječnou příchutí do jogurtů👌🏻
Samozřejmě nesmí chybět ani vonička bylinek z Provence. A k snídani budu mít na výběr ze tří medů, levandulového, z divokých bylin Verdonu a akáciový.

❄️❄️❄️

Při té samé cestě do Prahy jsem ještě stihla, podívat se na Adventní výzdobu Václaváku, Staroměstského nám. a přilehlých uliček. 


.


Foceno telefonem, jen pro malou ilustraci. Lepší vidět na vlastní oči! 

Máte také rádi Provence a její, chutě a vůně?

Pro dnes se loučí

Váš 
Lezarts,
s Adventní vůní tentokrát z Provence🤶🏻 


 


9 komentářů:

 1. Krsáně vypadající dobroty. Věřím, že budou chutnat.

  OdpovědětVymazat
 2. Renatko, to je dobře, že jsis udělala radost. Fíkové džemy jsem si přivezla v říjnu ze Slovinska. Ochutnala bych medy, ty mám ráda. Přeju hlavně hodně zdraví a příjemný víkend. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Renatko, dobře si udělala. Od Zdeňky to jsou úžasné dobroty!
  Přeji hezký adventní víkend. Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Neznám ten blog- musím tam nakouknout. Ve Francii jsem nebyla. Kdykoliv slyším Provence, tak se mi spojí s vůni levandule. Zřejmě z různých fotek, reportáží,filmů.
  Udělala sis radost těmi dobrotami. A tak to má být.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 5. Fíkový džem přivezla jednou dcera ne z Provance ale Chorvatska. A ten mi chutnal tedy hodně. Co se týče medů, tedy těch jednodruhových, tak zatím ochutnávám jen ryze české, z českých luhů a hájů, resp. moravských. Od souseda včelaře beru slunečnicový nebo akátový. Oboje velká mňamka. O levandulovém jsem už slyšela, ale neochutnala jsem zatím.

  OdpovědětVymazat
 6. Renato, myslím, že nejen balíček ale i setkání a poznání s blogerkou bylo moc fajn. Také mám v poslední době docela dost starostí (rodiče), ale zatím se mi to nechce nijak ventilovat. Každý má svých problémů dost, tak proč ještě další přidávat. Měj se hezky, přeji klid a pohodu 😉

  OdpovědětVymazat
 7. Teda, Renátko, upřímně? velice ti setkání se Zdenou závidím. Anýzovku jsem léta na jejím blogu sledovala a myslela jsem si, nechápu proč, že už ho neprovozuje. Zapátrám.
  Užij si produkty z voňavé Francie a přeji, aby se ti starosti vyhýbaly obloukem. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že se vám na mém blogu líbilo a zanechali jste o tom stopu.